CZYSTA INSTALACJA SYSTEMU
WINDOWS 10

W tym tutorialu pokażemy, jak wykonać czystą instalację systemu Windows 10. Ta metoda zainstaluje nowy system Windows i usunie wszystko z naszego komputera.

Aby to zrobić, będziemy potrzebować:

1. 1. Po utworzeniu bootowalnego portu USB, musisz uruchomić komputer z tego przenośnego dysku USB. Będzie to wymagało albo wejścia do programu konfiguracyjnego BIOS, albo do Boot Menu przez uruchomienie komputera i natychmiastowe naciśnięcie konkretnego przycisku, najczęściej jest to przycisk F2. (lista możliwych przycisków menu ustawień / boot menu, można znaleźć tutaj:
https://www.desertcrystal.com/bootkeys).

2. Jeśli poprawnie skonfigurujesz bootowanie, instalator poprosi o naciśnięcie dowolnego klawisza, aby rozpocząć konfigurację.

3. Wybierz Język, format godziny i waluty oraz ustawienia klawiatury i naciśnij "Dalej".

4. Kliknij "Zainstaluj teraz"

5. Wprowadź klucz produktu i kliknij "Dalej". Jeśli chcesz, możesz pominąć ten krok i wpisać ją później, klikając w dole tego okna "Nie mam klucza produktu" .

6. Jeśli wpisałeś licencję w poprzednim kroku, przejdź do kroku 7. Jeśli klikniesz "Nie mam klucza produktu", zobaczysz ten ekran, musisz wybrać odpowiednią wersję systemu Windows i kliknąć "Dalej ".

7. Teraz zaakceptuj warunki licencji i kliknij "Dalej".

8. Kliknij "Instalacja niestandardowa".

9. Zobaczysz listę bieżących partycji. Musisz kliknąć każdą partycję, a następnie wybrać "Usuń". Po usunięciu wszystkich partycji pozostanie tylko "Dysk 0 nieprzydzielone miejsce", zaznacz go i kliknij "Dalej".

10. Rozpocznie się instalacja. Wszystko zostanie wykonane automatycznie. Twój komputer uruchomi się ponownie co najmniej raz w trakcie tego procesu. Nie dotykaj niczego, dopóki nie dojdziesz do następnego kroku.

11. Po ponownym uruchomieniu, zostaniesz przyjęty przez Cortanę oraz zostaniesz poproszony o wybranie swojego kraju. Po dokonaniu wyboru kliknij "Tak".

12. Wybierz układ klawiatury i kliknij "Tak".

13. Jeśli chcesz wybrać drugi układ klawiatury, zrób to teraz, jeśli nie, kliknij "Pomiń".

14. System będzie teraz szukał aktualizacji.

15. Teraz instalator poprosi Cię o podpisanie konta Microsoft. Możesz założyć konto teraz lub jeśli nie chcesz tworzyć konta Microsoft, możesz utworzyć konto offline, klikając "Konto offline" na dole.

16. Teraz wybierz nazwę swojego konta i kliknij "Dalej".

17. Teraz możesz wybrać hasło do swojego konta, jeśli nie chcesz tworzyć hasła, po prostu zostaw to pole puste i kliknij "Dalej".

18. Teraz możesz wybrać opcje Cortany.

19. Teraz zostaniesz zapytany o swoje preferencje bezpieczeństwa. Wybierz dowolną opcję i kliknij "Zaakceptuj".

To już wszystko wszystko instalator zaraz zakończy swoją pracę. Pomyślnie zainstalowałeś nowy system Windows 10.