Aktywacja Windows 7

W tym tutorialu pokażemy, jak aktywować zainstalowany system Windows 7 za pomocą klucza produktu.


Aby to zrobić, będziemy potrzebować:

W tym samouczku aktywujemy system Windows 7 Home Premium, wszystkie instrukcje pasują również do oprogramowania Professional oraz Ultimate

1. Przejdź do menu Start i kliknij prawym przyciskiem myszy Komputer i wybierz Właściwości.

2. Przewiń w dół i kliknij "Zmień klucz produktu".

3. Teraz ostrożnie wpisz klucz produktu. Sprawdź dwukrotnie i kliknij "Dalej".

4. Klucz produktu przejdzie przez Internet lub może wymagać aktywacji przez telefon. Jeśli zobaczysz ekran informujący, że aktywacja się powiodła, oznacza to, że aktywowano system Windows.

Jeśli zamiast tego zobaczysz to okno, musisz wybrać "użyj automatycznego systemu telefonicznego".

5. Wybierz swój kraj i kliknij "Dalej".

6. Zadzwoń pod bezpłatny numer i podaj zautomatyzowanemu systemowi telefonicznemu identyfikatorem instalacji. (może również przekierować cię do strony aktywacyjnej, w której umieścisz identyfikator instalacji).

Możemy również skorzystać z narzędzia Microsoftu, dzięki któremu przeprowadzamy całą aktywację telefoniczną z poziomu naszej przeglądarki.

Przy pytany o to, "na ilu komputerach jest zainstalowane to oprogramowanie", upewnij się, że "0" (jest to błąd po stronie Microsoftu i nadal go nie naprawili). System dostarczy ID potwierdzenia, które należy wpisać w polach od A do H. Następnie kliknij "Dalej".

7. Teraz powinieneś zobaczyć, że aktywacja się powiodła. To wszystko, aktywowałeś system Windows.


Jeśli zobaczysz to okno, oznacza to, że klucz został zablokowany i nie można go użyć do aktywacji systemu Windows. W takiej sytuacji może być konieczne zakupienie nowego działającego klucza lub skontaktowanie się z sprzedawcą i poprosić o opcje odzyskiwania oprogramowania.