Aktualizacja Systemu Windows Vista

Możesz dokonać bezpośredniej aktualizacji z Windows Vista do Windows 7,jeśli wybierzesz odpowiednią edycję dla tego systemu, spójrz na ścieżki aktualizacji do Windows 7

W tym tutorialu pokażemy ci jak dokonać takiej aktualizacji.

Na potrzeby naszego tutorialu wszystkie pliki będziemy przechowywać na pulpicie. Przeprowadzimy aktualizacje z Windows Vista Home Premium 64-bit na Windows 7 Home Premium 64-bit.

! WAŻNE !
Przed przystąpieniem do aktualizacji należy pobrać przynajmniej sterowniki sieciowe. Po aktualizacji może nie być możliwe połączenie z Internetem i będzie trzeba ręcznie zainstalować sterowniki sieciowe.

Aby wykonać tę aktualizację, będziemy potrzebować :

1. 1.    Pobierz plik ISO, z linku w wiadomości e-mail, oraz 7-zip na swój komputer. (możesz użyć innego komputera, aby pobrać te pliki, a następnie przenieść je do tego, który chcesz zaktualizować). Zainstaluj 7-zip

2. Otwórz wiersz polecenia jako Administrator, przechodząc do Start>Wszystkie Programy>Akcesoria> klikamy prawym przyciskiem myszy na Wiersz poleceń i uruchom jako Administrator.

3. Wpisz polecenie "net stop wuauserv" i naciśnij enter. Wyświetli się informacje o tym, że usługi aktualizacji zatrzymują się pomyślnie.

4. Zamknij wiersz polecenia 

5. Kliknij prawym przyciskiem myszy na plik ISO> wybierz 7-zip> Wybierz “Extract to “Win7…”

Poczekaj na zakończenie ekstrakcji

6. Teraz zawartość pliku ISO jest przechowywana w folderze o tej samej nazwie, co sam plik ISO.

Folder będzie znajdować się w tej samej lokalizacji, co plik ISO. W naszym przypadku będzie to pulpit.

! IMPORTANT NOTE !
Zanim przejdziesz do kolejnego kroku upewnij się, że zamknąłeś wszystkie uruchomione programy i wyłączyłeś bądź usunąłeś oprogramowanie antywirusowe oraz zaporę sieciową(firewall).Mogą one zakłócać proces aktualizacji oraz wywołać awarię.

7. Otwórz ten folder i kliknij dwukrotnie plik setup.exe

8. Kliknij "Zainstaluj teraz"

9. Po wyświetleniu okna z pytaniem o wybranie aktualizacji online - wybierz opcję pobierania aktualizacji online. Jeśli jednak komputer nie ma dostępu do Internetu, wybierz opcję, aby nie wyszukiwać tych aktualizacji.

10.  Zaakceptuj warunki licencji i kontynuuj.

11. Wybierz "Aktualizuj"

! IMPORTANT NOTE !
Po kliknięciu "Aktualizuj" instalator sprawdzi zgodność,może poprosić o wprowadzenie zmian w oprogramowaniu (najczęściej w celu odinstalowania jednego lub kilku programów). Usuń wszystko, co instalator chce i zrestartuj komputer.Po ponownym uruchomieniu komputera należy ponownie zatrzymać usługi aktualizacji (krok 2 i 3).
Po zatrzymaniu usług możesz kontynuować od kroku 7.

12. Teraz musisz poczekać, aż proces aktualizacji się zakończy. Może to potrwać do kilku godzin w zależności od ilości posiadanych danych.

Komputer uruchomi się ponownie w pewnym momencie i rozpocznie przesyłanie wszystkich danych

13. Teraz wprowadź swój klucz produktu i naciśnij "Dalej". Jeśli nie masz teraz swojego klucza produktu przy sobie, możesz jak na razie pominąć ten krok.

14. Użyj zalecanych ustawień.

15. Ustaw odpowiednio swój czas i datę. 

16. Gdy pojawi się pytanie o sieć, wybierz odpowiednio.
 
17. Poczekaj na zakończenie instalacji.

To już koniec. Zainstalowałeś system Windows 7 pomyślnie.